oferta seansów filmowych

Jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii zaprasza uczniów oraz nauczycieli na zajęcia edukacyjne, pokazy filmowe z prelekcjami lub wykładami. W repertuarze kina Kinematograf znajdują się nie tylko najnowsze propozycje ekranowe, ale także klasyki światowego i polskiego przemysłu filmowego. Seans można połączyć ze zwiedzaniem wystawy stałej Łódź filmowa, wystaw czasowych oraz lekcją muzealną.

Rezerwacja:

e-mail: edukacja@kinomuzeum.pl
telefon: (+48) 42 6740957 wew. 151 lub wew. 172

KLASY
I – III

Zestaw filmów animowanych z serii Reksio, Przygody Bolka i Lolka, Porwanie Baltazara Gąbki

Zestaw o początkach kina: filmy braci Lumière (1885), Kinematograf (2009), 12’ reżyseria: Tomasz Bagiński, Pierwszy film (1981), 9’, reżyseria: Józef Piwkowski

Madika z Czerwcowego Wzgórza (1980), 81’ reżyseria: Goran Graffman

Dzieci z Bullerbyn (1986), 90’, reżyseria: Lasse Hallström

Nowe przygody dzieci z Bullerbyn (1987), 88’, reżyseria: Lasse Hallström

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (2013), 81’, reżyseria: Arne Lindtner Næss

Kacper i Emma szukają skarbu (2018), 82’, reżyseria: Aurora Gossé

Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń (2014), 89’, reżyseria: Ali Samadi Ahadi

Sonia (2016), 79’, reżyseria: Catti Edfeldt, Lena Hanno

Gordon i Paddy (2017), 64’, reżyseria: Linda Hambäck

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka (2018), 81’, reżyseria: Ali Samadi Ahadi

Guliwer (2022), 90’, reżyseria: Ilya Maksimov

Pamiętniki Tatusia Muminka (2022), 74’, reżyseria: Ira Carpelan

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty filmowej kina Kinematograf o propozycje spoza listy.

KLASY
IV – VIII

Zestaw o początkach kina: film braci Lumièr (1855), Kinematograf (2009), 12’ reżyseria: Tomasz Bagiński, Pierwszy film (1981), 9’, reżyseria: Józef Piwkowski

Pani Twardowska – ballada animowana (1956), 13’, reżyseria: Lechosław Marszałek

Akademia pana Kleksa cz.1 – Przygoda księcia Mateusza  (1983), 85’, reżyseria: Krzysztof Gradowski

Akademia pana Kleksa cz.2 – Tajemnica Golarza Filipa (1983), 81’, reżyseria: Krzysztof Gradowski

Pan Tadeusz (1999), 147’, reżyseria: Andrzej Wajda

Zemsta (2002), 100’, reżyseria: Andrzej Wajda

Operacja Człowiek w Czerni (2018), 82’, reżyseria: Grethe Bøe-Waal

Świtezianka (2018), 23’, reżyseria: Julia Bui Ngoc / Mai Bui Ngoc

Operacja Mumia (2019), 77’, reżyseria: Grethe Bøe-Waal

Błąd systemu (2019), 120’, reżyseria: Nora Fingscheidt

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Rabuś z pociągu (2020), 82’, reżyseria: Moa Gammel

Nelly Rapp – Upiorna Agentka (2020), 92’, reżyseria: Amanda Adolfsson

Skarb Mikołajka (2021), 103’, reżyseria: Julien Rappeneau

Gdzie jest Anne Frank? (2021), 99’, reżyseria: Ari Folman

Minari (2021), 115’, reżyseria: Lee Isaac Chung

Serce dębu (2022), 80’, reżyseria: Laurent Charbonnier / Michel Seydoux

Wiki i jej sekret (2021), 84’, reżyseria: Denis Imbert

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty filmowej kina Kinematograf o propozycje spoza listy.

szkoły ponad-podstawowe

KINO POLSKIE

Skłamałam (1937), 79’, reżyseria: Mieczysław Krawicz

Zakazane piosenki (1946), 97’, reżyseria: Leonard Buczkowski

Rejs (1970), 66’, reżyseria: Marek Piwowski

Sanatorium pod Klepsydrą (1973), 119’, reżyseria: Wojciech Jerzy Has

Wesele (1973), 106’, reżyseria: Andrzej Wajda

Ziemia obiecana (1975), 179’, reżyseria Andrzej Wajda

Człowiek z marmuru (1977), 165’, reżyseria: Andrzej Wajda

Wodzirej (1977), 104’, reżyseria:  Feliks Falk

Vabank (1981), 108’, reżyseria: Juliusz Machulski

Dekalog VIII (1988), 54’, reżyseria: Krzysztof Kieślowski

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty filmowej kina Kinematograf o propozycje spoza listy.

szkoły ponad-podstawowe

KLASYKI KINA ŚWIATOWEGO

Gabinet doktora Caligari (1920), 71’, reżyseria: Robert Wiene

Obywatel Kane (1941), 119’, reżyseria: Orson Welles

Casablanca (1942), 102’, reżyseria: Michael Curtiz

Rashōmon (1950), 88’, reżyseria: Akira Kurosawa

400 batów (1959), 99’, reżyseria: François Truffaut

Pół żartem, pół serio (1959), 120’, reżyseria: Billy Wilder

Greg Zorba (1964), 142’, reżyseria: Michalis Kakojanis

Hair (1979), 121’, reżyseria: Miloš Forman

Amadeusz (1984), 160’, reżyseria: Miloš Forman

Kola (1996), 105’, reżyseria: Jan Svěrák

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty filmowej kina Kinematograf o propozycje spoza listy.

szkoły ponad-podstawowe

KINO WSPÓŁCZESNE

Zbrodnia i kara (2002), 30’, reżyseria: Piotr Dumała

Miloš Forman. Co cię nie zabije (2010), 100’, reżyseria: Miloš Šmídmajer

Timbuktu (2014), 100’, reżyseria: Abderrahmane Sissako

Bodo (2016), 110’, reżyseria: Michał Kwieciński

Powidoki (2017), 99’, reżyseria: Andrzej Wajda

Świtezianka (2018), 23’, reżyseria: Julia Bui Ngoc / Mai Bui Ngoc

Obywatel Jones (2019), 119’, reżyseria: Agnieszka Holand

Ennio (2021), 150’, reżyseria: Giuseppe Tornatore

Szalony świat Louisa Waina (2021), 111’, reżyseria: Will Sharpe

Duch śniegów (2021), 92’, reżyseria: Marie Amiguet / Vincent Munier

Orlęta. Grodno 39’ (2022), 105’, reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz

Elvis (2022) 159’, reżyseria: Baz Luhrmann

IO (2022), 88’, reżyseria: Jerzy Skolimowski

Maria Skłodowska – Curie (2017), 100’, reżyseria: Marie Noelle

Ninjababy (2021), 103’, reżyseria: Yngvild Sve Flikke

Stracone złudzenia (2021), 149’, reżyseria: Xavier Giannoli

Johnny (2022). 119’, reżyseria: Daniel Jaroszek

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty filmowej kina Kinematograf o propozycje spoza listy.