Muzeum Kinematografii w Łodzi

Pałac Karola i Anny Scheiblerów

Siedziba Muzeum Kinematografii w Łodzi

Historia Scheiblerów

Poznaj historię jednego z najważniejszych przemysłowców powstającej w XIX wieku włókienniczej Łodzi.

Filmowa historia pałacu

Zabytkowe wnętrza pałacu Karola i Anny Scheiblerów były scenografią do ponad 30 filmów.

Łódź filmowa

Jedyna wystawa w Polsce poświęcona narodzinom oraz rozwojowi kina w mieście nazwanym później HollyŁodzią, czyli centrum polskiej kinematografii.

Pałac pełen bajek

Poznaj fascynującą historię polskiej animacji wraz z rodziną Muminków, Baltazarem Gąbką, Reksiem, Misiem Uszatkiem, Pingwinem Pik-Pokiem, Bolkiem i Lolkiem.

Wystawa czasowa

Od 13 maja do 4 września 2022 zapraszamy na Rzeczywistość obrazów. Filmy Witolda Leszczyńskiego i malarstwo Sylwii Solak.

Archiwum wystaw

Zapraszamy do zapoznania się z wystawami czasowymi, jakie przygotowaliśmy w ostatnim czasie.

Gdzie nas znaleźć?

plac Zwycięstwa 1

Skontaktuj się z nami!

telefon do kasy muzeum i kasy kina: (+48) 42 20 324 50

telefon do sekretariatu muzeum: (+48) 42 674 09 57

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!