Dni i godziny otwarcia

środa, czwartek

piątek, sobota, niedziela

poniedziałek, wtorek

11 listopada 2022 muzeum i kino będą nieczynne.

Ostatnie wejście zwiedzających na wystawy 45 min przed zamknięciem muzeum.

Ceny biletów

bilet normalny

bilet ulgowy

dzieci do 7 roku życia*

bilet dla posiadaczy Karty Łodzianina*

bilet dla posiadaczy Łódzkiej i Ogólnopolskiej Karty Duzej Rodziny*

bilet łączony do Muzeum i kina Kinematograf

oprowadzanie przez przewodnika muzealnego dla grupy 15 osób

wypożyczenie audioprzewodnika

* bezpłatne wejściówki oraz bilety zniżkowe można nabyć bezpośrednio w kasie po okazaniu dokumentu uprawniającego do ulgi

wstęp bezpłatny

30 dni od daty zakupu biletu do Muzeum, bilet do kina w cenie 10 zł

W środę obowiązują bilety na wystawy czasowe

bilet normalny

bilet ulgowy

bilet dla posiadaczy Karty Łodzianina

bilet dla posiadaczy Łódzkiej i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny

dzieci do 7 roku życia

wstęp bezpłatny

numer telefonu do kasy muzeum      i kina Kinematograf / rezerwacji  zajęć edukacyjnych dostępny od środy do niedzieli: 42 203 24 50

email: rezerwacja@kinomuzeum.pl

Najczęściej zadawane pytania

Tak, jest ogólnodostępny parking dla aut osobowych oraz dwa wyznaczone miejsca dla autokarów przed Muzeum.

MPK: tramwaje linii 8, 10A, 10B, 14 (przystanek Piłsudskiego-Targowa), tramwaje linii 12, 18 (przystanek Piłsudskiego-Kilińskiego) oraz tramwajowa linia zastępcza Z1 (przystanek Kilińskiego-Piłsudskiego).

Przed bramą oraz na dziedzińcu Muzeum znajdują się stojaki na rowery.

W Muzeum dostępna jest szatnia oraz szafki zamykane na kluczyk.

Muzeum jest czynne w środy i czwartki od 9 do 16 oraz w piątki, soboty i niedziele od 11 do 18.

W kasie Muzeum oraz przez system online dla indywidualnych zwiedzających. Link do systemu online: https://sklep.kinomuzeum.pl/MSI/mvc/pl

W kasie Muzeum można płacić gotówką, kartą płatniczą lub BLIKiem.

Orientacyjny czas zwiedzania ekspozycji stałej wynosi 2 godziny. Orientacyjny czas zwiedzania wystaw czasowych wynosi 1 godzinę.

Indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem można rezerwować telefonicznie pod nr. 42 203 24 50 lub mailowo rezerwacja@kinomuzeum.pl.

Można fotografować (bez lampy błyskowej) oraz filmować jedynie do celów prywatnych. Jeśli zdjęcia i filmy będą wykorzystane do celów komercyjnych, należy uzyskać zgodę pisząc na adres: muzeum@kinomuzeum.pl

Tak, środa jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawę stałą i tego dnia nie obowiązują rezerwacje biletów. Dla dzieci do 7 roku życia wstęp bezpłatny. Szczegóły w regulaminie zwiedzania.

Tak, przestrzeń muzeum jest dostosowana do wózków dla dzieci.

Tak, przestrzeń Muzeum jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o zapoznanie się z raportem ostanie zapewnienia dostępności w Muzeum Kinematografii w Łodzi dostępnym pod linkiem: https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport_o_stanie_zapewnienia_dostepnosci_Muzeum_Kinematografii_w_Lodzi-1_compressed-1.pdf

Do wszystkich obiektów muzealnych można wnosić małe psy przyzwyczajone do noszenia na rękach opiekunów lub w torbie/nosidełku. Pozostałe psy mogą być wprowadzane, w kagańcach i na smyczy, tylko na teren dziedzińca Muzeum i do pomieszczeń Pałacu Scheiblera na poziomie -1. Powyższe zasady nie dotyczą psów asystujących- te mogą wszędzie towarzyszyć osobom niepełnosprawnym. Szczegółowe informacje podane są odrębnie na naszej stronie.

Informacja o możliwości wprowadzania psów na teren i do obiektów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Informacja o zasadach wprowadzania psów asystujących na teren i do obiektów Muzeum Kinematografii w Łodzi.