Dni i godziny otwarcia

środa, czwartek

piątek, sobota, niedziela

poniedziałek, wtorek

Ostatnie wejście zwiedzających na wystawy 45 min. przed zamknięciem muzeum.

Ceny biletów

bilet normalny

bilet ulgowy

bilet dla posiadaczy Karty Łodzianina

bilet dla posiadaczy Łódzkiej i Ogólnopolskiej Karty Duzej Rodziny

bilet łączony do Muzem i kina Kinematograf

oprowadzanie przez przewodnika muzealnego dla grupy 15 osób

bilet dla obywateli Ukrainy

dzieci do 7 roku życia

30 dni od daty zakupu biletu do Muzeum, bilet do kina w cenie 10 zł

wstęp bezpłatny

W środę obowiązują bilety na wystawy czasowe

bilet normalny

bilet ulgowy

bilet dla posiadaczy Karty Łodzianina

bilet dla posiadaczy Łódzkiej i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny

bilet dla obywateli Ukrainy

dzieci do 7 roku życia

wstęp bezpłatny

numer telefonu do kasy muzeum      i kina Kinematograf / rezerwacji  zajęć edukacyjnych: 42 203 24 50

email: rezerwacja@kinomuzeum.pl

Najczęściej zadawane pytania

Tak, jest ogólnodostępny parking dla aut osobowych oraz dwa wyznaczone miejsca dla autokarów przed Muzeum.

MPK: tramwaje linii 8, 10A, 10B, 14 (przystanek Piłsudskiego-Targowa), tramwaje linii 12, 18 (przystanek Piłsudskiego-Kilińskiego) oraz tramwajowa linia zastępcza Z1 (przystanek Kilińskiego-Piłsudskiego).

Przed bramą oraz na dziedzińcu Muzeum znajdują się stojaki na rowery.

W Muzeum dostępna jest szatnia oraz szafki zamykane na kluczyk.

Muzeum jest czynne w środy i czwartki od 9 do 11 oraz w piątki, soboty i niedziele od 11 do 18.

W kasie Muzeum oraz przez system online dla indywidualnych zwiedzających. Link do systemu online: https://sklep.kinomuzeum.pl/MSI/mvc/pl

W kasie Muzeum można płacić gotówką, kartą płatniczą lub BLIKiem.

Orientacyjny czas zwiedzania ekspozycji stałej wynosi 2 godziny. Orientacyjny czas zwiedzania wystaw czasowych wynosi 1 godzinę.

Indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem można rezerwować telefonicznie pod nr. 42 203 24 50 lub mailowo rezerwacja@kinomuzeum.pl.

Można fotografować (bez lampy błyskowej) oraz filmować jedynie do celów prywatnych. Jeśli zdjęcia i filmy będą wykorzystane do celów komercyjnych, należy uzyskać zgodę pisząc na adres: muzeum@kinomuzeum.pl

Tak, środa jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawę stałą i tego dnia nie obowiązują rezerwacje biletów. Dla dzieci do 7 roku życia wstęp bezpłatny.

Tak, przestrzeń muzeum jest dostosowana do wózków dla dzieci.

Tak, przestrzeń Muzeum jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o zapoznanie się z raportem ostanie zapewnienia dostępności w Muzeum Kinematografii w Łodzi dostępnym pod linkiem: https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2022/03/raport_o_stanie_zapewnienia_dostepnosci_Muzeum_Kinematografii_w_Lodzi-1_compressed-1.pdf

Do wszystkich obiektów muzealnych można wnosić małe psy przyzwyczajone do noszenia na rękach opiekunów lub w torbie/nosidełku. Pozostałe psy mogą być wprowadzane, w kagańcach i na smyczy, tylko na teren dziedzińca Muzeum i do pomieszczeń Pałacu Scheiblera na poziomie -1. Powyższe zasady nie dotyczą psów asystujących- te mogą wszędzie towarzyszyć osobom niepełnosprawnym. Szczegółowe informacje podane są odrębnie na naszej stronie.

Informacja o możliwości wprowadzania psów na teren i do obiektów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Informacja o zasadach wprowadzania psów asystujących na teren i do obiektów Muzeum Kinematografii w Łodzi.