Przejdź do treści

List Andrzeja Wajdy ze zdjęciem Romana Polańskiego

w charakteryzacji Papkina

[image_magnify src="https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2023/08/1-9-scaled.jpg" src_big="https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2023/08/1-9-scaled.jpg" h="HEIGHT_OF_THE_IMAGE" alt="ALT_TEXT_OF_IMAGE" clas="CSS_CLASS" /]

13. XII. 2001, Warszawa 

Romku Drogi, 

Wielkie to dla mnie szczęście, że zagrasz w Zemście. Czyż mogłem spodziewać się tego spotkania po 47 latach od naszego Pokolenia? Mój pomysł, mówiąc szczerze, wydał mi się całkowitą fantazją. Jeżeli liczyłem na coś, to na zupełną wyjątkowość w naszej polskiej literaturze postaci Papkina i na wiersz Fredry, porywający, kiedy się go słucha, co dopiero dla aktora, który nim mówi. 

Spotkasz się też z entuzjazmem wszystkich, którzy realizują ze mną ten film, gdyż Twój udział jest dla nas potwierdzeniem, że robimy coś ważnego.

Mnie osobiście sprawisz tym szczególną radość, gdy widzę, że masz ciągle serce do rzeczy nieobliczalnych i nowych.

Ściskam Cię serdecznie 

Twój Andrzej W. 

[image_magnify src="https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2023/08/LIst_MKL-HK-I-5975_613mala.jpg" src_big="https://muzeumkinematografii.pl/wp-content/uploads/2023/08/LIst_MKL-HK-I-5975_613mala.jpg" h="HEIGHT_OF_THE_IMAGE" alt="ALT_TEXT_OF_IMAGE" clas="CSS_CLASS" /]

foto. P. Bujnowicza w hotelu w Paryżu w prowizorycznym kostiumie przywiezionym przez Krystynę z Warszawy i charakteryzacji W. Pokromskiego zrobiona na miejscu.

Dowiedz się więcej

Popiersie przedstawiające mężczyznę w średnim wieku.
OBIEKT GŁÓWNY - POPIERSIE
Na górze fotos z filmu ,,Zemsta", niżej zbiór znaczków pocztowych.
PLAKATY
Na widowni siedzi starsza kobieta w okularach o okrągłych oprawkach. Mówi do kamery.
WALDEMAR POKROMSKI - WSPOMNIENIA Z PLANU