Przejdź do treści

Warsztaty edukacyjne: „Od wątku do osnowy”

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne dla dzieci z opiekunami „Od wątku do osnowy”. Zajęcia są wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Pół wieku Ziemi obiecanej.

Tkactwo jest jednym z najstarszych rodzajów rzemiosła wykorzystywanym przez człowieka i jednym z działów przemysłu włókienniczego, który sprawił, że Łódź stała się ogromnym fabrykanckim miastem. Tkaniny od zawsze powstają jednak w podobny sposób: w wyniku połączenia wątku i osnowy, czyli dwóch nitek, które krzyżując się tworzą splot materiału.

W trakcie warsztatów dowiemy się, jakie są rodzaje tkanin, co to jest krosno, osnowa, kim jest tkacz i dlaczego nie może stracić wątku. A nawet… własnoręcznie utkamy fragment materiału!

Kiedy odbędą się warsztaty edukacyjne: „Od wątku do osnowy”?

Prowadzenie: Dominika Pawlak i Dominika Ogłaska z Działu Edukacji i Kultury Filmowej
Czas trwania: 90 min
Ilość miejsc ograniczona: do 12 osób
Kategoria wiekowa: dla dzieci w wieku 8-14 lat wraz z opiekunami
Zbiórka uczestników przy kasie muzeum.

Bilety w ramach cyklu Filmowe opowieści: 15/10 zł dostępne online lub w kasie muzeum

Wystawa „Pół wieku Ziemi obiecanej jest współfinansowana ze środków Miasta Łodzi oraz ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich
 
Partnerzy wystawy: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Łódzkie Centrum Filmowe, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Uniwersytet Łódzki
Skip to content