szkoła podstawowa klasy 1–4

Środa – piątek od 9:00 do 16:00
Sobota – niedziela od 11:00 do 17:00

Lekcja: 45 min.
Lekcja z projekcją: 75 min.
Gra muzealna: 60 min.
Warsztat: 180 min.
Oprowadzanie: 60 min.

Rezerwacja

Termin zajęć ustalamy indywidualnie.
e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl
tel. kom. (+48) 451 159 143

Przy rezerwacji prosimy o podanie

• preferowanego dnia i godziny zajęć
• tematu zajęć
• wieku i liczby uczestników
• nazwy instytucji
• kontaktu do opiekuna grupy
• dodatkowych potrzeb grupy

Koszt

Lekcja: 15 zł za uczestnika
Lekcja z projekcją: 20 zł za uczestnika
Gra muzealna: 20 zł za uczestnika
Warsztat: 35 zł za uczestnika, w przypadku warsztatu Tu Stacja Animacja opłata minimalna za grupę 500 zł
Bilet wstępu do muzeum i usługa przewodnicka: zobacz aktualny cennik. https://muzeumkinematografii.pl/dni-i-godziny-otwarcia-cennik/

Płatność

W kasie muzeum przed zajęciami kartą płatniczą lub gotówką. Płatność przelewem ustalamy indywidualnie.

Pytania

Dodatkowe, merytoryczne pytania dotyczące oferty edukacyjnej, rezerwację zajęć online i poza siedzibą muzeum oraz propozycje dedykowanych zajęć prosimy kierować do Działu Edukacji i Kultury Filmowej:
edukacja@kinomuzeum.pl
42 674 09 57 wew. 151 lub wew. 172

Zabytkowe pomieszczenie. Przy stole siedzi grupa młodzieży. Nad nimi stoją trzy młode blondynki.

Szkoła podstawowa klasy 1-4

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną:

Rolka Bolka i Lolka

Poznajemy bohaterów filmowych, którzy podobnie jak tytułowi Bolek i Lolek są gwiazdami najsłynniejszych polskich animacji: Misia Uszatka, Plastusia, Reksia czy Florkę. Edukator poprzez zabawy ruchowe, twórcze działania, zagadki i rymowane quizy przeprowadzi młodych uczestników przez tajemnice warsztatu animatora. W trakcie lekcji muzealnej prezentujemy autentyczne lalki, celuloidy i materiały z planów zdjęciowych.

Dzieci lubią misie: Puchatek, Uszatek, Paddington i inni

Puchatek, Uszatek czy Paddington to misie wielkiego formatu! O tym, jak stały się gwiazdami filmowymi, dzieci dowiedzą poprzez zagadki, ciekawostki oraz fragmenty filmów animowanych. Uczestnicy wspólnie z edukatorem zbadają relacje pomiędzy poszczególnymi tekstami kultury, tj. np. książki, komiksy czy filmy.

Podczas zajęć odwiedzamy wystawę Pałac pełen bajek.

Z Colargolem podróże małe i duże. Gra muzealna

Zły wilk Kid porywa szczurka Hektora, chcąc wyłudzić od niego tajemnicę hodowli złotych tulipanów. Wraz z Misiem Colargolem wyruszamy w pogoń za porwanym przyjacielem, rozwiązując kolejne zagadki ukryte na wystawie. Pracując z mapą i wędrując po wybranych salach wystawy stałej Łódź Filmowa, uczestnicy poznają różne zakątki świata.

Maksymalna liczba uczestników: 25.

Dawno, dawno temu, czyli magiczny seans z kliszy

Magiczny seans z kliszy, czyli bajki z projektora z lat 80., to zajęcia pozwalające najmłodszym wcielić się w narratorów bajkowych historii. Każda z tych opowieści jest niepowtarzalna. Dzieci angażując się w kreatywny proces narracji, uczą się zaangażowanego odbioru treści wizualnych. W formie zabawy młodzi uczestnicy zapoznają się z historią techniki filmowej, samodzielnie odnajdują ukryte na wystawie stałej Łódź filmowa przedmioty, przyglądają się kliszy filmowej oraz poznają zasadę działania diaskopu.

Lekcji towarzyszyć może projekcja klasycznych filmów animowanych dla dzieci.
Maksymalna liczba uczestników: 25.

Kamera akcja! O wybranych zawodach filmowych

Reżyser, aktor, kaskader, producent, scenograf… to tylko nieliczni członkowie ekipy filmowej. Podczas wspólnych gier i zabaw dzieci poznają zawody związane z produkcją filmową. Kim jest reżyser? Na czym polega praca operatora filmowego? Czy na planie potrzebni są statyści? Na te pytania młodzi uczestnicy spróbują odpowiedzieć m.in. poprzez twórcze zadania czy wcielanie się w role.

W ramach zajęć odwiedzamy wystawę Pałac pełen bajek.
Lekcji towarzyszyć może projekcja klasycznych animacji dla dzieci.

Plecak pełen przygód. Gra muzealna

Miś Uszatek? Reksio? Muminki? A może Bolek i Lolek? To uczestnicy zdecydują, którego z bohaterów polskiej animacji zabiorą ze sobą w podróż dookoła świata. Jednym z zadań będzie skompletowanie ekwipunku ukrytego na wystawach muzealnych, a następnie wyprawa w daleką eskapadę, przy okazji której dzieci poznają charakterystyczne miejsca świata, rozwiązując quizy i zagadki. Gra odbywa się w sali kinowej i w wybranych przestrzeniach wystawy stałej Łódź filmowa.

Grze towarzyszy projekcja klasycznych animacji dla dzieci.
Gra dla uczniów klas 2-4.
Maksymalna liczba uczestników: 15.

Tu stacja "Animacja"! Warsztaty z animacji poklatkowej

Zajęcia o charakterze kreatywnym, polegające na tworzeniu własnego filmu animowanego. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, wymyślają fabułę, bohaterów oraz scenografię, a następnie samodzielnie kreują historię. Edukator wyjaśnia sposób tworzenia filmu animowanego, opierając się na przygotowanych materiałach dydaktycznych. Po zakończeniu procesu twórczego film jest montowany i udźwiękawiany. Efekt zajęć prezentowany jest na ekranie, a następnie przesłany grupie drogą elektroniczną.

Maksymalna liczba uczestników: 15.

Regulamin uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych.

Regulamin zwiedzania.