W środę 11 stycznia (godz. 17:00) zapraszamy do kina Kinematograf na spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem: reżyserem, producentem i operatorem filmowym, autorem książki „Animowany dokument, czyli efektywne formy łamania reguł w filmie dokumentalnym”.
Po spotkaniu projekcja filmu Martwa natura (2019) w reżyserii Sławomira Grünberga.
Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl
telefon: (+48) 42 203 24 50
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
Martwa natura (2019), 79′
reżyseria: Sławomir Grünberg
„Martwa natura” opowiada o niegdyś tętniącej życiem społeczności żydowskiej w Łodzi, o jej prawie całkowitym zniszczeniu podczas Shoah, powojennym odrodzeniu, a wreszcie o jej wydaleniu z Polski w 1968 r. To historia opowiedziana za pomocą metafory, martwej natury – obrazu, który wisiał w mieszkaniu w Łodzi przy Kilińskiego 41 przez ponad 75 lat i który stał się cichym świadkiem często tragicznej historii rodzin, które tam mieszkały, ale także historii Łodzi.
Sławomir Grünberg
Polski producent, reżyser i operator żydowskiego pochodzenia, urodzony w 1951 roku w Lublinie. Ukończył PWSFTViT w Łodzi na dwóch kierunkach: reżyserii i operatorki. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, z którymi związał swoją karierę zawodową, gdzie współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, dla których produkował filmy dokumentalne.
Grünberg w swoich filmach koncentruje się na tematach społecznych, politycznych i środowiskowych, co przyniosło mu uznanie i rozpoznawalność na całym świecie. Jeden z pierwszych filmów twórcy „School Prayer: A Community At War” otrzymał National Emmy Award.
_
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.