Przejdź do treści

DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Rysopis znaleziony po latach. Wojciech Jerzy Has” (2023), reż. Sławomir Rogowski, Stanisław Zawiśliński oraz spotkanie z twórcami

30.11, czwartek, godz. 17:00 
DKF Człowiek w Zagrożeniu: Rysopis znaleziony po latach. Wojciech Jerzy Has (2023), reż. Sławomir Rogowski, Stanisław Zawiśliński

Najnowszy film dokumentalny, poświęcony wizjonerowi polskiego kina, w którym bliscy współpracownicy i uczniowie Hasa kreślą obraz niepowtarzalnego człowieka i twórcy. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami Sławomirem Rogowskim i Stanisławem Zawiślińskim.

Bilet: 25 zł do kupienia w kasie muzeum i online Kup bilet!

 

Zobacz zwiastun filmu:

O filmie:

Rysopis znaleziony po latach. Wojciech Jerzy Has (2023), reż. Sławomir Rogowski, Stanisław Zawiśliński

Życie Wojciecha Jerzego Hasa naznaczone było chwilami filmowych triumfów i osobistych tragedii. Nieznoszący kompromisów, oddany bez reszty twórczości indywidualista gotów był na największe poświęcenia, by realizować swe wizje artystyczne. Karierę zawodową przedkładał nad życie rodzinne i rolę ojca. Był twórcą osobnym, zawsze gdzieś na marginesie głównego nurtu kina, lecz udało mu się wykreować filmowe światy, które na zawsze zapisały się na kartach polskiej kinematografii.

Czarno białe archiwalne zdjęcie przedstawiające dwóch młodych mężczyzn ze sprzętem do filmowania i lampą.

Rysopis znaleziony po latach. Wojciech Jerzy Has (2023), reż. Sławomir Rogowski, Stanisław Zawiśliński

Goście DKF-u

Sławomir Rogowski

Producent filmowy, pisarz. W latach 80-tych m.in. prowadził klub “Hybrydy” oraz był dyrektorem artystycznym festiwalu “FAMA”. W latach 1990-95 dyrektor Zespołu Organizacyjno-Prawnego Komitetu Kinematografii. W latach 1995-99 dyrektor Festiwalu Filmowego “Lato Filmów” w Kazimierzu Dolnym. W latach 1999-2002 dyrektor Agencji Filmowej Telewizji Polskiej. W latach 2010-2016 członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Właściciel firmy producenckiej “Zespół Filmowy Rozwój”. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Autor książek “Zima stulecia” (2004) i “Widok z dachu” (2014) i wielu słuchowisk radiowych m.in. “Upadek z trzepaka”, “Stacja kiedyś”.

 

 

Stanisław Zawiśliński

Dziennikarz, pisarz, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994 -2022 redaktor naczelny wydawnictwa “Skorpion” specjalizującego się w publikacjach o tematyce filmowej.

Autor, współautor, redaktor oraz wydawca licznych książek orazwystaw biograficznych o ludziach polskiego kina (m.in. o Jerzy Kawalerowiczu, Krzysztofie Kieślowskim, Agnieszce Holland, Allanie Starskim i Jerzym Hoffmanie). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.

Skip to content