Przejdź do treści

DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Monster” (2023) oraz spotkanie z Robertem Milczarkiem i Tomaszem Kosmalskim

Dwóch mężczyzn. jeden z nich, po lewo, mówi przez mikrofon. W tle ekran filmowy.

9 maja 2024

Gościem DKF-u Człowiek w Zagrożeniu był Tomasz Kosmalski, nauczyciel i trener umiejętności społecznych. Przed spotkaniem, na ekranie kina Kinematograf, obejrzeliśmy film Monster (2023), reż. Hirokazu Koreeda

Spotkanie poprowadził Robert Milczarek z Seansu Psychologicznego.  

fot. Karolina Czepkiewicz

Ogromnym problemem w kulturze Japonii jest to, że nie ma tam przestrzeni na wyrażanie swoich emocji. Oni nie potrafią rozmawiać o problemach. System ich zubożył emocjonalnie i społecznie powiedział psycholog Robert Milczarek.

Mężczyzna mówi przez mikrofon. W tle ekran filmowy.

fot. Karolina Czepkiewicz

Mężczyzna mówi przez mikrofon. W tle ekran filmowy.

W tym kraju popularne jest określenie „rodzic monster”. Definiuje ono toksycznych rodziców, którzy w całości oddają się pracy. Rodzice oczekują, że szkoła załatwi za nich pewne sprawy, że ochroni ich dzieci przed złem dodał Tomasz Kosmalski, trener umiejętności społecznych.

fot. Karolina Czepkiewicz

Film Koreedy opowiada o świecie skrajnych emocji, szybkich ocen i natychmiastowych osądów. Jak świat dzieci różni się od świata dorosłych? Jak różnią się perspektywy każdej ze stron? Reżyser stawia wiele pytań dotyczących granic między strachem a wolnością.

Sala kinowa. W centrum fotografii mężczyzna siedzący w fotelu. Wokół niego znajdują się inni ludzie,

fot. Karolina Czepkiewicz

Sala kinowa. W centrum fotografii starszy mężczyzna siedzący w fotelu. Wokół niego znajdują się inni ludzie, ich sylwetki są rozmazane.

Monster Hirokazu Koreedy jest filmem bogatym w wątki psychologiczne, przez to zmuszającym do refleksji.

fot. Karolina Czepkiewicz

Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.

Skip to content