Deklaracja dostępności
Muzeum Kinematografii w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.muzeumkinematografii.pl
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-04. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-03-22.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści
• W części filmów opublikowanych przed 23 września 2018 roku nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych materiałów Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować. Wszystkie nowe filmy dodawane na naszej stronie mają już takie napisy.
• Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są poniżej formularza kontaktowego, na górze strony.
• Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
• Mapa nie jest dostępna cyfrowo. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania takiej treści. Jeżeli potrzebujesz informacji o umiejscowieniu muzeum skontaktuj się z nami lub skorzystaj z opisu prewizyty.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2021-03-31.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-22.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do Ryszarda Pepłońskiego, mailowo – r.peplonski@kinomuzeum.pl lub telefonicznie – 42 674 09 57.
W zgłoszeniu podaj:
• swoje imię i nazwisko,
• swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
• dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
• opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź
- Przed muzeum jest wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
- Wejście do muzeum jest z poziomu ulicy. Dzwonek przed drzwiami wejściowymi pozwala na wezwanie pracownika.
- Drzwi wejściowe do budynku i korytarze są odpowiednio szerokie dla osób na wózkach.
- Kasa z niskim blatem znajduje się po prawej stronie od wejścia. Pracownik w kasie udziela informacji na temat rozkładu pomieszczeń w muzeum. Do kina i sal wystawowych na piętrach, do których prowadzą schody, osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą wjechać dzięki platformie schodowej i windzie.
- Przy kasie i w sali kinowej są pętle indukcyjne.
- W kasie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy muzeum. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.
- Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w korytarzu za szatnią oraz na najniższym i najwyższym poziomie w odległości około 5 metrów od windy.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Sekretariat muzeum znajduje się w drugim budynku (w głębi dziedzińca). Wejście do budynku jest z poziomu ulicy. Po prawej stronie znajduje się stanowisko pracowników ochrony, którzy udzielają informacji na temat rozkładu pomieszczeń. Sekretariat jest na 1 piętrze. Winda dostosowana jest do wózków, ma napisy w języku brajla oraz informację głosową.
- Szczegółowy opis innych udogodnień w muzeum i proponowanego wsparcia jest opisany w zakładce dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.
Informacje dodatkowe
Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.