Home » Wydarzenia » Wakacje pełne bajek w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Wakacje pełne bajek w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Wakacje 2024

Wakacje spędzasz w mieście? A może wybierasz się do Łodzi na weekend? Każdy powód jest dobry, by skorzystać z wakacyjnej oferty przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi!

Oferta obowiązuje od 22 czerwca do 31 sierpnia.

W dniach 22 czerwca i 31 sierpnia (soboty) w godzinach 11.00-13.00 oraz 14.00-17.00 Program animacyjny na dobry początek i koniec wakacji
W planach: kolorowanki, gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Wstęp wolny w ramach zakupu biletu do muzeum.

Oferta dla osób indywidualnych bez ograniczeń wiekowych

Codziennie od środy do niedzieli o godz. 14.00
Specjalne zwiedzanie z przewodnikiem po muzealnych wystawach w wakacyjnej formule pełnej anegdot, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji. Oferta skierowana jest dla osób, które chciałyby zamienić tradycyjne oprowadzanie po ekspozycji na ciekawą podróż w świat filmowych opowieści.

Czas trwania: 60 min
Ilość miejsc: 15 osób
Kategoria: dla wszystkich
Bilety 10/15zł: online lub w kasie muzeum
Zbiórka uczestników przy kasie muzeum.

Oferta dla osób indywidualnych - dzieci z opiekunami

4 lipca 2024, godz. 12:00

Miś Uszatek i przyjaciele – poznajemy filmowe misie
Puchatek, Uszatek czy Paddington to misie wielkiego formatu! O tym, jak stały się gwiazdami filmowymi, dowiadujemy się poprzez zagadki, ciekawostki oraz fragmenty filmów animowanych. Uczestnicy wspólnie z edukatorem badają relacje pomiędzy poszczególnymi tekstami kultury, tj. np. książki, komiksy czy filmy. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.

11 lipca 2024, godz. 12:00
Kocię na płocie – tworzymy papierowego Filemona i Bonifacego
Dwa filmowe koty witają gości przy drzwiach do Muzeum Kinematografii. Ponoć pogłaskanie Bonifacego przynosi szczęście. Podczas kreatywnych warsztatów plastycznych tworzymy papierowe figurki bohaterów kultowej polskiej bajki – kota Filemona i jego przyjaciela Bonifacego. To wyjątkowa okazja, by przez zabawę rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię, a także poznać sympatyczne kocie postaci. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.
Liczba miejsc: 12

18 lipca 2024, godz. 12:00
Muminki – pacynki, czyli zrób to sam
Podczas warsztatów tworzymy pacynkową rodzinę Muminków: Muminka, Mamę Muminka oraz Tatę Muminka. Sympatyczne trolle o pyszczkach nieco przypominających hipopotamy – mieszkają w niebieskim domu w Dolinie Muminków. Inne postacie, takie jak: Włóczykij, Mała Mi, Mimbla, Ryjek, czy Panna Migotka, dzielą z nimi przygody, a niekiedy także dom. Tove Jansson, najczęściej tłumaczona na języki obce fińska pisarka, w dziewięciu książkach i kilku tomach komiksów o Muminkach stworzyła wspaniały świat, który od lat 50. XX wieku ma miliony miłośników na całym świecie. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.
Liczba miejsc: 12

25 lipca 2024, godz. 12:00
Rolka Bolka i Lolka – poznajemy bohaterów filmów animowanych
Poznajemy bohaterów filmowych, którzy podobnie jak tytułowi Bolek i Lolek są gwiazdami najsłynniejszych polskich animacji: Misia Uszatka, Plastusia, Reksia czy Florkę. Edukator poprzez zabawy ruchowe, twórcze działania, zagadki i rymowane quizy przeprowadzi uczestników przez tajemnice warsztatu animatora. W trakcie zajęć prezentujemy autentyczne lalki, celuloidy i materiały z planów zdjęciowych. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.

1 sierpnia 2024, godz. 12:00
Zaczarowany ołówek – tworzymy film animowany o zwierzakach-cudakach
Zajęcia o charakterze kreatywnym, polegające na tworzeniu własnego filmu animowanego. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, wymyślają fabułę, bohaterów oraz scenografię, a następnie samodzielnie kreują historię. Edukator wyjaśnia sposób tworzenia filmu animowanego, opierając się na przygotowanych materiałach dydaktycznych. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.
Liczba miejsc: 10

8 sierpnia 2024, godz. 12:00
Wróbelek Ćwirek i inne ptaki, czyli jak mówią zwierzaki – warsztaty dźwiękowe
Jak wygląda praca lektora? Czym charakteryzuje się muzyka ilustracyjna? Jak nagrywane są efekty synchroniczne w filmie? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy poznają podczas zajęć, które dostarczą wiedzy na temat roli i rodzajów dźwięków występujących w filmie. W studiu dźwiękowym, przy użyciu dostępnych przedmiotów, nagrywamy efekty synchroniczne do filmu. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.
Liczba miejsc: 7

22 sierpnia 2024, godz. 12:00
Gry i zabawy z Reksiem i Pik-Pokiem, czyli o animacji słów kilka
Zajęcia są prowadzone w sposób interaktywny, przez to sprzyjający utrzymaniu uwagi i koncentracji. Uczestnicy poprzez zabawę poznają zasady powstawania filmu animowanego na podstawie opowieści o Reksiu i Pik-Poku, bohaterach najsłynniejszych polskich animacji. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, na czym polega animacja poklatkowa, jaką rolę w tym procesie pełni animator, jak wyglądają przykładowe lalki i celuloidy oraz materiały wykorzystywane w animacji. Odwiedzamy także wystawę Pałac pełen bajek.

29 sierpnia 2024, godz. 12:00
Plecak pełen przygód – gra muzealna
Miś Uszatek? Reksio? Muminki? A może Bolek i Lolek? To uczestnicy zdecydują, którego z bohaterów polskiej animacji zabiorą ze sobą w podróż dookoła świata. Jednym z zadań będzie skompletowanie ekwipunku ukrytego na wystawach muzealnych, a następnie wyprawa w daleką eskapadę, przy okazji której dzieci poznają charakterystyczne miejsca świata, rozwiązując quizy i zagadki. Gra odbywa się w sali kinowej i w wybranych przestrzeniach wystawy stałej Łódź filmowa oraz Pałac pełen bajek.
Liczba miejsc: 15

Oferta dla osób indywidualnych – osoby dorosłe

28 lipca 2024 , godz. 12.00
Dziedzictwo kultury VHS – czego nauczyły nas kasety wideo?
Wykład połączony ze zwiedzaniem wystawy Wideoświat. Powrót do kaset VHS. z przewodnikiem dla osób indywidualnych
Cykl: Samowyzwalacz, czyli edukacja dla dorosłych
Koszt udziału zgodny z cennikiem (15 zł. normalny, 10 zł ulgowy).
Maksymalna ilość uczestników: 25 osób.