Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » TME Polówka 2023 na dziedzińcu Muzeum Kinematografii w Łodzi

TME Polówka 2023 na dziedzińcu Muzeum Kinematografii w Łodzi

Wspólnie z TME Polówka zapraszamy na wakacyjne pokazy plenerowe na dziedzińcu Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wstęp wolny. 

Wszystko wszędzie naraz (2022), reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert

30.07, niedziela, 21:00
Wstęp wolny

Wszystko wszędzie naraz (2022), 140′
reż. Dan Kwan i Daniel Scheinert

Wszystko wszędzie naraz to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych – Daniela Kwana i Daniela Scheinerta oraz producentów Anthony’ego i Joe Russo (Avengers: Endgame). Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Zobacz zwiastun:

Trainspotting (1996), reż. Danny Boyle

14.08, poniedziałek, 21:00
Wstęp wolny

Trainspotting (1996), 94′
reż. Danny Boyle

Mark Renton nie ma ochoty wieść „przyzwoitego” życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie, kobieciarz Sick Boy, niezbyt rozgarnięty Spud i Diane – dziewczyna z dobrego domu. Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego – jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor… Grają: Ewan McGregor, Robert Carlyle, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller.

Zobacz zwiastun:

Pulp Fiction (1994), reż. Quentin Tarantino

21.08, poniedziałek, 20:00
Wstęp wolny

Pulp Fiction (1994), 154′
reż. Quentin Tarantino

Vincent Vega i Jules Winnfield, dwaj zawodowi mordercy na usługach gangstera Marsellusa Wallace, odzyskują należącą do ich szefa tajemniczą czarną teczkę. Marsellus zleca Vincentowi opiekę nad swą młodą, intrygująca żoną, Mią. Gangster przekupuje też boksera Butcha Coolidge′a, każąc mu przegrać jedną z następnych walk. Butch przyjmuje pieniądze, ale decyduje się na podwójne oszustwo. Po odzyskaniu czarnej teczki Marsellusa Wallace i zabiciu młodych złodziei Vincent i Jules zabierają zakładnika, którego Vincent przypadkowo zabija strzałem z pistoletu. Całe wnętrze samochodu oraz twarze i ubrania Vincenta i Julesa spływają krwią.

Zobacz zwiastun:

Lody na patyku (1978), reż. Boaz Davidson

28.08, poniedziałek, 20:00
Wstęp wolny

Lody na patyku (1978), 95′
reż. Boaz Davidson

Izrael, lata 50. dwudziestego wieku. Trójka nieodłącznych, szkolnych przyjaciół – Benji, Huey i Bobby – spędza czas głównie na podrywaniu dziewczyn. Najlepiej idzie to Bobby’emu, lokalnemu przystojniakowi, któremu żadna się nie oprze. Podrywa uroczą Nikki, w której zakochał się Benji, zdający sobie sprawę, że Bobby’emu chodzi jedynie o „zaliczenie kolejnej panienki” i zdobycie jej dziewictwa. Bobby dopina celu, a skutkiem tego jest ciąża Nikki. Nie mając oparcia w swym niedawnym partnerze, otrzymuje pomoc od Benjiego, który zdobywa pieniądze na zabieg usunięcia ciąży.

Organizator:

Logotyp tme Polówka na białym tle.