Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem

Spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem

W środę 11 stycznia (godz. 17:00) zapraszamy do kina Kinematograf na spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem: reżyserem, producentem i operatorem filmowym, autorem książki Animowany dokument, czyli efektywne formy łamania reguł w filmie dokumentalnym.

Po spotkaniu projekcja filmu Martwa natura (2019) w reżyserii Sławomira Grünberga.

Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl
telefon: (+48) 42 203 24 50

Dołącz do wydarzenia na 
Facebooku!

Ciemne pomieszczenie. Dwa okna. Jedno z nich jest otwarte. Wygląda przez nie kobieta z kręconymi włosami.

Martwa natura (2019), 79′
reżyseria: Sławomir Grünberg

„Martwa natura” opowiada o niegdyś tętniącej życiem społeczności żydowskiej w Łodzi, o jej prawie całkowitym zniszczeniu podczas Shoah, powojennym odrodzeniu, a wreszcie o jej wydaleniu z Polski w 1968 r. To historia opowiedziana za pomocą metafory, martwej natury – obrazu, który wisiał w mieszkaniu w Łodzi przy Kilińskiego 41 przez ponad 75 lat i który stał się cichym świadkiem często tragicznej historii rodzin, które tam mieszkały, ale także historii Łodzi.

Ciemne tło. Starszy mężczyzna widoczny od pasa w górę. Jedną dłoń wyciąga przed siebie, w drugiej trzyma mikrofon.

Sławomir Grünberg
Polski producent, reżyser i operator żydowskiego pochodzenia, urodzony w 1951 roku w Lublinie. Ukończył PWSFTViT w Łodzi na dwóch kierunkach: reżyserii i operatorki. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, z którymi związał swoją karierę zawodową, gdzie współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, dla których produkował filmy dokumentalne.

Grünberg w swoich filmach koncentruje się na tematach społecznych, politycznych i środowiskowych, co przyniosło mu uznanie i rozpoznawalność na całym świecie. Jeden z pierwszych filmów twórcy „School Prayer: A Community At War” otrzymał National Emmy Award.

 

_
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.