Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Short horrory. Łódzki Festiwal Filmowy w Niebostanie

Short horrory. Łódzki Festiwal Filmowy w Niebostanie

14.07, piątek, 19:00
Miejsce: 
Niebostan, ul. Piotrkowska 17, Łódź
Wstęp wolny

Short horrory. Łódzki Festiwal Filmowy w Niebostanie

14. Festiwal Kamera Akcja oraz 33. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu zapraszają na kolejną filmową zapowiedź obu wydarzeń. 14 lipca (piątek) o godzinie 19:00 w Niebostanie (ul. Piotrkowska 17) odbędzie się pokaz specjalnie wyselekcjonowanych shortów. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. krótkometrażowe horrory i thrillery aktorskie, a także wypełnione atmosferą grozy animacje wyprodukowane przez obchodzącą w tym roku swoje 75. lecie Szkołę Filmową w Łodzi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! 

Line-up:
 Duszyczka, reż. Barbara Rupik, 9′
• Play, reż. Piotr Sułkowski,  13′
• Carrie, reż. Emma Lindahl, 19′
• Fears and Fairies, reż. Bogusz Max Żelech, 6′
• Dreszcze, reż. Anna Chwal, 4′
• Bestie, reż. Agnieszka Konarska, 3′
• Obłęd, reż. Jakub Drobczyński, 23′

 
Grafika z abstrakcyjnymi elementami. W jej centrum wyłaniająca się kobieca twarz. Plakat do filmu ,,Carrie", reż. Emma Lindahl.
„Carrie”, reż. Emma Lindahl, plakat do filmu

Wydarzenie organizowane jest w ramach sieci współpracy o nazwie Łódzki Festiwal Filmowy. Inicjatywa oznacza kooperację programową i promocyjną Festiwalu Kamera Akcja oraz Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

14. Festiwal Kamera Akcja (stacjonarnie: 12-15.10.2023, online: 16-19.10.2023) dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Mecenasem festiwalu jest Uniwersytet Łódzki. Partnerem głównym Szkoła Filmowa w Łodzi.

33. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu (stacjonarnie: 16-22.10.2023, online: 16-19.10.2023) dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerzy to m.in. NCK, SFP, PGE Dystrybucja, Tygodnik Angora, MCKB, Exaqua.