Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Senioralia 2024 w Muzeum Kinematografii

Senioralia 2024 w Muzeum Kinematografii

W dniach 11.05 – 24.05.2024 r. odbędzie się jubileuszowa 10 edycja Łódzkich Senioraliów, czyli dwóch tygodni wydarzeń dla Seniorów organizowanych przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i Partnerami Karty Łodzianina. Głównym celem projektu jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał przez cały rok.

12.05, godz. 12:00 – 13:00
ZWIEDZANIE WYSTAWY „PAŁAC PEŁEN BAJEK”
Organizator / Adres Muzeum Kinematografi i w Łodzi / pl. Zwycięstwa 1
Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy o znanych i lubianych bohaterach fi lmów animowanych. Pokazujemy „fi lmowe gwiazdy”, takie jak Miś Uszatek, Muminki, Bolek i Lolek czy Reksio w ich oryginalnej postaci (jako lalki czy celuloidy). Zwiedzanie z audiodeskrypcją wybranych obiektów dla osób niedowidzących i niewidomych. Zbiórka uczestników w kasie Muzeum Kinematografi i w Łodzi przy pl. Zwycięstwa 1. Limit 15 osób.
Zapisy 42 203 24 50 / rezerwacja@kinomuzeum.pl
Udział bezpłatny
_
14.05, godz. 14:00 – 15:30
SPACER Z PRZEWODNIKIEM
Organizator / Adres Muzeum Kinematografii w Łodzi / pl. Zwycięstwa 1
Spacer z przewodnikiem przybliżający początki działalności Karola Scheiblera na terenie Łodzi. Zobaczymy dawne zabudowania fabryczne zwane Centralą oraz okolice historycznego Wodnego Rynku. Te pierwsze ślady osiedlenia się w Łodzi ww. fabrykanta stały się zalążkiem wspaniałego zespołu architektonicznego Księży Młyn, nazywanego nie bez przesady, samowystarczalnym miastem w mieście. Podczas spotkania odwiedzimy także zabytkowe wnętrza pałacu rodziny Scheiblerów, obecnej siedziby Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Zapisy 42 203 24 50 / rezerwacja@kinomuzeum.pl
Udział bezpłatny
_
23.05, Godz. 12:00 – 13:30
BALTAZAR GĄBKA I INNI – ŚLADAMI FILMÓW ANIMOWANYCH
W KULTURZE I SZTUCE
Organizator/ Adres Muzeum Kinematografii w Łodzi / pl. Zwycięstwa 1
Wykład o najciekawszych polskich animacjach będących adaptacjami literatury i innych tekstów kultury: komiksu, malarstwa, muzyki. Poznamy rozmaite sposoby przeniesienia oryginalnych historii na język filmu animowanego. Przyjrzymy się oryginalnym technikom animacji oraz
grafice komputerowej w autorskich filmach dla dorosłych („Łagodna”, „Katedra”, „Chłopi”). Na zakończenie wspólnie z przewodnikiem przeniesiemy się na wystawę „Pałac pełen bajek”.
Zapisy 42 203 24 50 / rezerwacja@kinomuzeum.pl

niebieskie grafika, starsza uśmiechnięta przytulona para z balonami. napis: 10 ŁÓDZKIE SENIORALIA