Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Senioralia 2023 w Muzeum Kinematografii

Senioralia 2023 w Muzeum Kinematografii

Plansza z zielonym tłem. Dwóch mężczyzn oraz kobieta w dojrzałym wieku. Patrzą przed siebie i uśmiechają się. Po prawej stronie napis IX Łódzkie Senioralia 13.05 -26.05.2023

• Filmy na ścianie i na ekranie 
18.05, czwartek, 14:00 – 15:30
Koszt: udział bezpłatny

 Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Łódź filmowa”, na którą składają się, poza wspaniałymi obiektami zabytkowymi, różnorodne instalacje łączące w sobie elementy wideo, dźwięku oraz interaktywnych prezentacji. Dzięki temu, zwiedzając muzealną wystawę, będziecie mogli doświadczyć niezwykłych wrażeń i przenieść się w świat sztuki filmowej – tej tradycyjnej i tej cyfrowej. Opowieść pełną ciekawych historii anegdot poprowadzimy w wybranych salach ekspozycyjnych.

Zapisy: rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. kom. (+48)  451 159 143 (limit 15 osób).
Prosimy o odbiór wejściówek najpóźniej dzień przed wydarzeniem w kasie muzeum.

• Cisza na planie! 
20.05, sobota, 12:00-13:30
Koszt: udział bezpłatny

Jak skrzypi śnieg w filmie? Jak stuka koń kopytami? Co w trawie piszczy? Zapraszamy na warsztaty do muzealnego studia dźwiękowego, gdzie wspólnie nagramy różne efekty synchroniczne do filmu, takie jak dźwięki miejskie, odgłosy przyrody czy codziennych czynności. Dzięki temu stworzymy pełny i realistyczny dźwięk w wybranym fragmencie filmu  Sprawdzimy, jak udaje się połączyć tradycyjne nagranie mikrofonem własnego głosu z cyfrową jego obróbką i co z tego wyniknie. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem prowadzących, którzy na pewno zdradzą tajniki pracy dźwiękowców. 

Zapisy: rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. kom. (+48)  451 159 143 (limit 7 osób).
Prosimy o odbiór wejściówek najpóźniej dzień przed wydarzeniem w kasie muzeum.

• Spotkania z Scheiblerami 
23.05, wtorek, 12:00-14:00
Koszt: udział bezpłatny

Przędzalniana – ulica Karola ScheibleraNa południu XIX – wiecznej Łodzi zostaje wytyczona Nowa Dzielnica miasta, na której terenie powstaje imperium Karola Scheiblera. Budowane z wielkim rozmachem, składało się z budynków fabrycznych, domów familijnych, szpitala, szkoły i zespołu willowo-ogrodowego, a wszystko to skupione w osi ulicy Przędzalnianej. Zapraszamy na spacer unikatową ulicą Przędzalnianą, która stała się osią centralną, wokół której zbudowano samowystarczalne miasto w mieście.

Zapisy: rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. kom. (+48)  451 159 143 (limit 25 osób).
Prosimy o odbiór wejściówek najpóźniej dzień przed wydarzeniem w kasie muzeum.

• Multiwersum obiektu
24.05, środa, 12:30-14:00
Koszt: udział bezpłatny

Jedną z podstawowych funkcji muzeów jako takich jest gromadzenie i opieka nad archiwaliami, obiektami. Kolejną jest udostępnianie zbiorów, by każdy mógł się z nimi zapoznać. Wspólnie odkryjemy tajniki pracy muzealników! Tradycyjnie wybierzemy się do wybranej sali ekspozycyjnej.  Ale chcemy też pokazać, że współczesne muzea już dawno nie są pokryte kurzem i nie chodzi się w nich w specjalnych kapciach! Dzięki nowoczesnym technologiom obiekty mogą być prezentowane bardzo wielowymiarowo, m. in. za pomocą katalogu on-line. W ten sposób udowodnimy, że nie trzeba być fizycznie w budynku muzeum, aby obcować ze sztuką i eksponatami.

Zapisy rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. kom. (+48)  451 159 143 (limit 15 osób).
Prosimy o odbiór wejściówek najpóźniej dzień przed wydarzeniem w kasie muzeum.

RUS

Посетители, говорящие на русском или украинском языке, могут воспользоваться поддержкой переводчика во время мероприятий. Пожалуйста, предупредите нас об этом при бронировании.

UA

Відвідувачі, що розмовляють українською чи російською мовою, можуть скористатися підтримкою перекладача під час заходів. Будь ласка, попередьте нас про це під час бронювання.