Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi ​

Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi ​

Inicjatywa kalendarium filmowego, publikowanego na social mediach i stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi, powstała w ramach obchodów rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Nawiązując do filmowej historii miasta, nazywanego kiedyś HollyŁodzią, każdego dnia prezentujemy „kartkę z kalendarza”, która zawiera najciekawsze informacje związane z łódzką kinematografią. Wspominamy nie tylko sylwetki najważniejszych twórców i ich dzieła, ale także fakty mniej znane, które jednak odegrały znaczącą rolę w tworzeniu filmowego dziedzictwa Łodzi. 

Projekt przygotowano we współpracy z filmpolski.pl

Na pierwszym planie duży projektor filmowy. W tle wyświetlany biało - czarny film. Kobieta w ciemnym berecie i ubraniu. W lewym górnym rogu logo Muzeum Kinematografii w Łodzi, Łódź Miasto Filmu Unesco, 600 lat Łodzi. Poniżej napis: Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600 - lecie Łodzi.

Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi znajdziesz tutaj:

Wróć do strony głównej: 

Zielona plansza. Po lewej stronie czarny napis: 600 LAT ŁODZI, EX NAVICULA NAVIS. Po prawej stronie kontury różnych budynków i charakterystycznych łódzkich obiektów.