Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Konkurs: Rozpoznaj kultowe świąteczne filmy

Konkurs: Rozpoznaj kultowe świąteczne filmy

To już ostatni miesiąc z cyklem Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi. Z tej okazji nie mogło zabraknąć konkursu, innego niż wszystkie do tej pory! Marzyliśmy, by zostać bohaterami świątecznych, kultowych filmów. Nie poprzestajemy na marzeniach, więc mamy dla Was niejedną zagadkę!

Od 1 do 5 grudnia w naszych mediach społecznościowych (instagram / fb) będziemy zamieszczać  kadr lub fragment świątecznego filmu, wykonany w naszej interpretacji. Zadanie jest proste: Rozpoznaj tytuł i zgarnij zestaw gadżetów Muzeum Kinematografii.

Swoją odpowiedź zamieść pod postem konkursowym na facebooku lub instagramie. Wśród poprawnych odpowiedzi wybierzemy zwycięzcę. Rozwiązanie zagadek poznacie 6 grudnia na naszych kanałach społecznościowych. 

Jasnozielone tło. Na nim grafika przytulonej pary z komputerem, kocem na kanapie. Obok wielki biały napis KONKURS.
Zielona plansza. Po lewej stronie czarny napis: 600 LAT ŁODZI, EX NAVICULA NAVIS. Po prawej stronie kontury różnych budynków i charakterystycznych łódzkich obiektów.

Inicjatywa kalendarium filmowego, publikowanego na social mediach i stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi, powstała w ramach obchodów rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Nawiązując do filmowej historii miasta, nazywanego kiedyś HollyŁodzią, każdego dnia prezentujemy „kartkę z kalendarza”, która zawiera najciekawsze informacje związane z łódzką kinematografią. Wspominamy nie tylko sylwetki najważniejszych twórców i ich dzieła, ale także fakty mniej znane, które jednak odegrały znaczącą rolę w tworzeniu filmowego dziedzictwa Łodzi. 

Projekt przygotowano we współpracy z filmpolski.pl

Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi znajdziesz tutaj: