Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Europejskie Dni Dziedzictwa: Obiekty (nie)materialne. Warsztaty z kolażu przestrzennego

Europejskie Dni Dziedzictwa: Obiekty (nie)materialne. Warsztaty z kolażu przestrzennego

W dniach 9-10 i 16-17 września 2023 roku w województwie łódzkim, tak jak w innych województwach Polski, świętować będziemy 31. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum Kinematografii w Łodzi!

Obiekty (nie)materialne – warsztaty z kolażu przestrzennego
16.09, sobota, 11:00-13:00

W pracy twórczej artyści, mniej lub bardziej świadomie, odwołują się do szeroko rozumianego dziedzictwa. Żywe dziedzictwo kulturowe odnajdujemy m.in. w filmie czy sztukach plastycznych. Połączeniem tych dwóch dziedzin są bez wątpienia prace profesora Wojciecha Kaniowskiego, które będzie można zobaczyć od 14 września 2023 na wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Prace prezentowane w ramach wystawy pt. „Filmoteka Wojciecha Kaniowskiego” nawiązują  do polskich filmów od lat 50. do 70. Asamblaże, w tym pn. „Wlazł kotek na płotek” wg filmu Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi” (1967), są tego przykładami.

 Wystawa „Filmoteka Wojciecha Kaniowskiego” będzie inspiracją do stworzenia przez uczestników własnego kolażu przestrzennego. Prosimy o przyniesienie osobistych przedmiotów-pamiątek, które posłużą jako baza do pracy warsztatowej. 

Osoba prowadząca: Karolina Czepkiewicz (@cos.tam.kolaze)
Osoba współprowadząca: Robert Konsztat
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy. Ograniczona liczba miejsc.

Zapisy i szczegółowe informacje: rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. kom. (+48)  451 159 143.