Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Lęk” (2023), reż. Sławomir Fabicki i spotkanie z reżyserem, Sławomirem Fabickim

DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Lęk” (2023), reż. Sławomir Fabicki i spotkanie z reżyserem, Sławomirem Fabickim

18.11, sobota, godz. 16:00 
DKF Człowiek w Zagrożeniu: Lęk (2023), reż. Sławomir Fabicki oraz spotkanie z reżyserem, Sławomirem Fabickim

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w rolach sióstr, które wyruszają w pierwszą od wielu lat wspólną podróż. Jedna z nich jest nieuleczalnie chora, druga ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Po seansie spotkanie ze Sławomirem Fabickim.

Bilet: 25 zł do kupienia w kasie muzeum i online Kup bilet!

 

Zobacz zwiastun filmu:

O filmie:

Lęk (2023), reż. Sławomir Fabicki

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

Dwie kobiety leżą przytulone na łóżku, mają smutne, zamyślone twarze.

Lęk (2023), reż. Sławomir Fabicki

Gość DKF-u Sławomir Fabicki

Reżyser i scenarzysta. Jego krótkometrażowy film Męska sprawa (2001) był nominowany do Oscara. Za pełnometrażowy debiut Z odzysku (2005) został wyróżniony w na MFF w Cannes 2006 Nagrodą Jury Ekumenicznego. Kolejny film, Miłość (2012), otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni 2013. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i Zarządu Gildii Reżyserów Polskich.

Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.