Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » DKF Człowiek w Zagrożeniu: “Chleb i sól” i spotkanie z reżyserem

DKF Człowiek w Zagrożeniu: “Chleb i sól” i spotkanie z reżyserem

Relację ze spotkania znajdziesz tutaj – kliknij

12 stycznia (godz. 17:00) w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Człowiek w Zagrożeniu pokażemy przedpremierowo Chleb i sól (2022) – debiut fabularny Damiana Kocura. Obraz inspirowany zabójstwem przy barze z kebabem w Ełku zdobył uznanie i prestiżowe wyróżnienia na festiwalach, m.in. w Wenecji. Po seansie spotkanie z reżyserem. 

Pokaz filmu Chleb i sól (2002), reż. Damian Kocur i spotkanie z reżyserem:
12.01, czwartek, godz. 17:00  Kup bilet!

Bilet: 25 zł

Zobacz zwiastun filmu:

Chleb i sól (2022), 99′
reżyseria: Damian Kocur

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

Pomieszczenie wyłożone płytkami. Na ścianie obraz: morze i plaża. Na krzesłach przy stoliku siedzą cztery młode osoby. Jedna z nich jest odwrócona tyłem.