Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » David Bowie w kinie Kinematograf!

David Bowie w kinie Kinematograf!

W rocznicę urodzin (8 stycznia 1947) i śmierci (10 stycznia 2016) Davida Bowiego zapraszamy na seanse pełnometrażowego dokumentu Moonage Daydream (2022, reż. Brett Morgen), poświęconego legendarnemu wokaliście, kompozytorowi, autorowi tekstów i aktorowi. 

Specjalne seanse dokumentu Moonage Daydream w kinie Kinematograf:
8.01, niedziela, godz. 13:00 Kup bilet
Prelekcja przed filmem: Paweł Hapka

10.01, wtorek, godz. 17:00 Kub bilet
Prelekcja przed filmem: Jakub Michalski (Broda Gada) – Konferansjer, prowadzący, dziennikarz radiowy, muzyk. Urodzony w 1986 roku w Łodzi. Mieście, które szczerze kocha.

10.01, wtorek, godz. 19:30 Kub bilet
Prelekcja przed filmem: Jakub Michalski (Broda Gada)

Bilet: 17/19 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zobacz zwiastun filmu:

Moonage Daydream (2022), 140′
reżyseria: Brett Morgen

Prawdziwa gratka dla fanów wszechstronnego brytyjskiego artysty i zarazem pierwszy film wspierany przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do swojej kolekcji.

W 2018 roku reżyser uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, obejmującego całą twórczość artysty, w tym obszerny katalog niepublikowanych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata montując film, a przez następne 18 miesięcy projektował pejzaż dźwiękowy, animacje i palety kolorów. Dokument współtworzyli: wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem, odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (Bohemian Rhapsody).

Czarne tło. Z lewej strony trzy sylwetki tego samego mężczyzny w różowym kolorze. Z prawej strony ten sam mężczyzna, również pokazany trzykrotnie, w czerwonym kolorze. Po środku sylwetka mężczyzny w kolorze zielonym.