Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Czeski film w kinie: „Właściciele” (2019), reż. Jiří Havelka

Czeski film w kinie: „Właściciele” (2019), reż. Jiří Havelka

Zapraszamy na projekcję nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami debiutu Jiříego Havelki Właściciele. Wprowadzenie do filmu wygłoszą: dr Ewa Ciszewska z Katedry Filmu i Mediów Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Petr Vlček z Czeskiego Centrum. 

Czeski film w kinie 
25.03, sobota, godz. 15:00
Właściciele (2019), 96′
reż. Jiří Havelka 

Bilet: 17/19 zł do nabycia w kasie muzeum i online Kup bilet

Kuchnia w wystroju PRL. W centrum siedzi mężczyzna w średnim wieku. Patrzy w prawą stronę. Siedzi w kurtce. Oburącz trzyma materiał przypominający koc.

Właściciele (2019), reż. Jiří Havelka, kadr z filmu 

Właściciele (2019), 96′
reż. Jiří Havelka

Komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą, będąca kinowym debiutem cenionego reżysera teatralnego. Niemal cała akcja filmu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w trakcie zebrania wspólnoty mieszkaniowej pewnej praskiej kamienicy. Spotkanie grupy wyrazistych osobowości, z których każda ma własne pomysły, owocuje wieloma spięciami i groteskowymi sytuacjami.

Wydarzenie jest częścią Dni Czeskich na Wydziale Filologicznym UŁ organizowanych przez Katedrę Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ, Katedrę Filologii Słowiańskiej UŁ, Koło Naukowe Filmoznawców, Koło Naukowe Slawistów im. Św. Św. Cyryla i Metodego oraz Grupę Badawczą Polska Animacja.

Pełny program Dni Czeskich na Wydziale Filologicznym UŁ znajdziesz tutaj: kliknij.