Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 17. urodziny kina Kinematograf – „Królestwo” Larsa Von Triera na dużym ekranie

17. urodziny kina Kinematograf – „Królestwo” Larsa Von Triera na dużym ekranie

6.10-8.10, godz. 17:00

6 października 2006 roku odbyły się pierwsze biletowane seanse w kinie studyjnym Kinematograf. Z okazji 17 urodzin naszego kina zapraszamy do obejrzenia trylogii Królestwo Larsa Von Triera w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Jedna z najoryginalniejszych serii telewizyjnych lat 90., doczekała się wreszcie finałowej odsłony. Gwarantujemy niezapomniane wrażenie na dużym ekranie. 
 
6.10.2023, godz: 17:00 – Królestwo I – 279 min. 
7.10.2023, godz. 17:00 – Królestwo II – 296 min. 
8.10.2023, godz. 17:00 – Królestwo: Exodus – 305 min. 
 
Bilet/karnet – 35zł/90zł Kup bilet/karnet
Starszy mężczyzna siedzi na wózku z przestraszoną miną. W ustach trzyma kawałek papieru. Wokół znajduje się dużo książek.

Królestwo II (1997), reż. Lars von Trier

W latach 90. pierwsze dwa sezony Królestwa pokazały, czym może być autorski serial. W 1999 i 2000 roku dzięki Gutek Film polscy widzowie mieli okazję zobaczyć Królestwo oraz Królestwo II na specjalnych pokazach w kinach, i wielu wspomina te niezwykłe seanse po dziś dzień. W związku z premierą finałowej części – Królestwo: Exodus – kultowa trylogia wraca do kin. Finałowy sezon nawiązuje do pierwszych części, wprowadza nowych bohaterów, a przede wszystkim wciąż wyróżnia się dystansem i autoironią w wykonaniu jednego z najoryginalniejszych europejskich reżyserów. Królestwo – jako całość – przechodzi do historii jako dzieło, które wykracza poza ramy telewizji, i być może kina.
 
Na zakończenie tej kultowej trylogii czekaliśmy 25 lat. Miniserial Larsa von Triera Królestwo po emisji pierwszych sezonów porównywany był do Miasteczka Twin Peaks, jednocześnie jasne były ironiczne nawiązania do popularnych wówczas seriali medycznych. Teraz przyszedł wreszcie czas by domknąć ten niezwykły projekt, być może ostatni w filmografii von Triera, od początku rozpisany na trzy rozdziały. W finałowej odsłonie – prezentowanym na festiwalu w Wenecji Królestwo: Exodus – reżyser powraca do tajemniczego kopenhaskiego szpitala, aby ponownie porywać widzów niezwykłą mieszanką grozy i humoru.