Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Wielki Gatsby” (2013), reż. Baz Luhrmann

100 lat Warner Bros: „Wielki Gatsby” (2013), reż. Baz Luhrmann

26.11, niedziela, 18:00
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros: Wielki Gatsby (2013), reż. Baz Luhrmann

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

Wyprodukowali Casablankę, Bullita Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf –Wielki Gatsby (2013), reż. Baz Luhrmann

Młody mężczyzna patrzy z czułością w oczy młodej kobiety. On ubrany w jasną bluzkę, ona ma opaskę na blond włosach i elegancką czano białą koszulę.

Wielki Gatsby (2013), reż. Baz Luhrmann

Wielki Gatsby (2013), reż. Baz Luhrmann

Gatsby (Leonardo DiCaprio), milioner wywodzący się z niższych sfer, po 11 latach spotyka swoją wielką miłość, Daisy (Carey Mulligan). Widowiskowa adaptacja powieści F. S. Fitzgeralda. Romans wszech czasów, prohibicja, huczne przyjęcia, kostiumy największych kreatorów mody i pogoń za marzeniami opowiedziany w rytmie nowoczesnej muzyki (Beyonce, Lana Del Rey, Jay-Z, Bryan Ferry).