Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Sok z żuka” (1988), reż. Tim Burton

100 lat Warner Bros: „Sok z żuka” (1988), reż. Tim Burton

7.10, sobota, 15:15
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros: Sok z żuka 
(1988), reż. Tim Burton

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

Wyprodukowali Casablankę, Bullita Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf – Sok z żuka.

Kolorowy rysunek przedstawiający trzy postacie. Od lewej strony czarnowłosa kobieta w sukni ślubnej, mężczyzna w czarno białym garniturze z zielonymi włosami i mężczyzna w garniturze bez głowy. Mężczyzna po środku trzyma jego głowę w dłoni. Postacie stoją na tle ciemnego nieba, widać księżyc.

Sok z żuka (1988), reż. Tim Burton

 Sok z żuka (1988), 92′
reż. Tim Burton

Co ma zrobić para sympatycznych, kochających spokój duchów, kiedy ich dom w Nowej Anglii zostaje zajęty przez młodych nowojorczyków? „Wezwijmy Beetlejuice” – decydują i kontaktują się z pośmiertnym bio-egzorcystą, aby wystraszyć nowych właścicieli. Jego interwencja przyniesie skutki i dla świata realnego, i dla świata duchów. Kultowa czarna komedia z elementami fantasy horroru.