Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Bonnie i Clyde” (1967), reż. Arthur Penn

100 lat Warner Bros: „Bonnie i Clyde” (1967), reż. Arthur Penn

11.06, niedziela, 17:00
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros: Bonnie i Clyde (1967), 111′
reż. Arthur Penn

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online 
Kup bilet

Wyprodukowali Casablankę, Bullita” Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf – Bonnie i Clyde (1967) w reż. Arthur Penn.

 
Czarno-biała fotografia. W centrum kobieta i mężczyzna. Patrzą w prawo.

Bonnie i Clyde (1967) w reż. Michelangelo Antonioni, © 1967 Warner Bros Entertainment Inc., Warren Beatty and Arthur Penn.

Bonnie i Clyde (1967), 111′
reż. Arthur Penn

Zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze. W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Pragną jedynie przygody – i siebie nawzajem. Oboje wzbudzają sympatię, z czasem zaczynamy lubić ich coraz bardziej. Jednak nikt z nas nie był przygotowany na taką dawkę przemocy.