Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Bez przebaczenia” (1992), reż. Clint Eastwood

100 lat Warner Bros: „Bez przebaczenia” (1992), reż. Clint Eastwood

27.08, niedziela, 19:00
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros:
Bez przebaczenia (1992) w reż. Clinta Eastwooda.

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

Wyprodukowali Casablankę, Bullita Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf – Bez przebaczenia.

Bohaterem westernu nagrodzonego czterema Oscarami – jest emerytowany rewolwerowiec, który podejmuje się zemsty na zlecenie okaleczonej prostytutki. Clint Eastwood zadedykował gorzki obraz Dzikiego Zachodu swoim wielkim mistrzom: Sergio Leone i Donowi Siegelowi.

Trzej mężczyźni w kapeluszach siedzą na koniach, patrzą w swoją lewą stronę i rozmawiają z kimś. Mężczyźni od lewej siedzą na czarnych koniach, a mężczyzna po prawej na białym.

Bez przebaczenia (1992), 131′, reż. Clint Eastwood

Klasyk współczesnego kina, uznany za jedno ze stu arcydzieł w historii amerykańskiego kina, uhonorowany czteroma nagrodami Oscara®. Eastwood i Freeman grają emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwycą za broń, by ująć przestępcę i zdobyć nagrodę. Zadanie wydaje się być proste, jednak muszą się zmierzyć z twardym szeryfem (Gene Hackman).