Seans dokumentu Ennio Giuseppe Tornatore oraz spotkanie z Tomaszem Raczkiem.
 
5 lipca, we wtorek, o godz. 17:00 zapraszamy do Kina Kinematograf na seans dokumentu Ennio (2021) o Ennio Morricone, w reżyserii Giuseppe Tornatore oraz spotkanie z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem.
 
Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. W ciągu swojej kariery, artysta stworzył muzykę do ponad 500 filmów! Ennio jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu Morricone. W dokumencie wspominają go takie postaci, jak: Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai. A to wszystko przy akompaniamencie niezapomnianej filmowej muzyki Mistrza.
 
Tomasz Raczek – krytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz właściciel tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”.
 
Bilet: 20 zł do kupienia w kasie muzeum lub online.