Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w kinie Kinematograf

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w kinie Kinematograf

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  Z tej okazji w weekend 4-5.11 wyświetlamy film animowany „Sposób na ducha”, reżyseria: Kim Burdon:
 
04.11 • sobota
14:15 Mały Kinematograf
Sposób na ducha (2023), 89’
reżyseria: Kim Burdon
05.11 • niedziela
12:00 Mały Kinematograf
Sposób na ducha (2023), 89’
reżyseria: Kim Burdon
 

Bilet: 15 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

 

Trzy bajkowe postacie na tle czerwonego nieba. Od lewej chłopiec, po środku ruda dziewczyna i z prawej gigantyczna starsza siwa, męska postać.

Sposób na ducha (2023), 89’
reżyseria: Kim Burdon

Sposób na ducha (2023), 89’
reżyseria: Kim Burdon

To już 300 lat odkąd Sir Simon Canterville robi to co kocha najbardziej na świecie – jako duch nawiedza swój rodzinny dom i przyprawia o gęsią skórkę każdego, kto odważy się przekroczyć jego próg. Wszystko zmienia się, kiedy do posiadłości wprowadza się amerykańska rodzina, która za nic ma sobie jego przyprawiające o atak serca triki prosto z zaświatów. Mimo prób wypędzenia nieproszonych gości – Canterville ponosi porażkę. Załamany sytuacją duch nabiera jednak nadziei, kiedy nawiązuje kontakt z Virginią, najstarszą córką nowych gospodarzy. Wspólnie wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby znaleźć przyczynę jego 300-letniej klątwy. Jeżeli im się uda, duch Canterville’a będzie wolny, ale jeżeli poniosą porażkę – oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność.