Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Konkurs: Który film, którego akcja rozgrywa się w szkole, jest Twoim ulubionym?

Konkurs: Który film, którego akcja rozgrywa się w szkole, jest Twoim ulubionym?

Kolejny miesiąc z cyklem Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi za nami. Z tej okazji przygotowaliśmy konkursJak wygrać podwójną wejściówkę do Muzeum Kinematografii na wystawę stałą Łódź Filmowa  oraz jedną z naszych publikacji? Odpowiedz na pytanie: 

Który film, którego akcja rozgrywa się w szkole, jest Twoim ulubionym? Odpowiedź uzasadnij.

A następnie opublikuj ją na naszym Instagramie lub Facebook’u pod postem konkursowym. Możesz przesłać ją także na nasz adres e-mail: konkurs@kinomuzeum.pl 

Na Twoją odpowiedź czekamy do 30 września.

Przeczytaj szczegółowy regulamin konkursu.

Błękitna plansza z białym napisem po prawej stronie KONKURS. Po lewej stronie niebiesko-żółty plecak, pod nim liście, w nim przybory szkolne. W prawym górnym rogu logotyp Muzeum Kinematografii w Łodzi Czarna taśma filmowa w kształcie litery M. Łódź Miasto Filmu Unesco, 600 lat Łodzi.
Zielona plansza. Po lewej stronie czarny napis: 600 LAT ŁODZI, EX NAVICULA NAVIS. Po prawej stronie kontury różnych budynków i charakterystycznych łódzkich obiektów.

Inicjatywa kalendarium filmowego, publikowanego na social mediach i stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi, powstała w ramach obchodów rocznicy nadania Łodzi praw miejskich. Nawiązując do filmowej historii miasta, nazywanego kiedyś HollyŁodzią, każdego dnia prezentujemy „kartkę z kalendarza”, która zawiera najciekawsze informacje związane z łódzką kinematografią. Wspominamy nie tylko sylwetki najważniejszych twórców i ich dzieła, ale także fakty mniej znane, które jednak odegrały znaczącą rolę w tworzeniu filmowego dziedzictwa Łodzi. 

Projekt przygotowano we współpracy z filmpolski.pl

Łódź filmowa. Kalendarium filmowe na 600-lecie Łodzi znajdziesz tutaj: