Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Halloween 2023

Halloween 2023

Halloween
29.10, niedziela
• 18:00 Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros: Duch (1982), 116’

reż. Tobe Hooper
Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet
• 20:00 Co robimy w ukryciu (2014), 86’
reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

Mała przestraszona blond dziewczynka chowa się za różową poduszką. Widać jej nos i oczy.

Duch (1982), reż. Tobe Hooper

Duch (1982), 116’
reż. Tobe Hooper

Szczęśliwa rodzina przeprowadza się do wymarzonego domu. Po pewnym czasie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Upiorne drzewo stojące za oknem próbuje zjeść chłopca, a mała dziewczynka oglądając telewizję zostaje porwana przez tytułowego ducha. Rodzice dziewczynki postanawiają wezwać na pomoc parapsychologów, którzy odkrywają, że ich dom stoi na starym indiańskim cmentarzu.

Co robimy w ukryciu (2014), 86’
reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
Brunet w zakrwawionym ubraniu, w rękach trzyma papier ręcznikowy.

Co robimy w ukryciu (2014), reż. Jemaine Clement, Taika Waititi

Wybuchowa mieszanka horroru i czarnej komedii, zrealizowana w modnej konwencji mockumentu. Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

Zdjęcie zabawki optycznej o nazwie fenakistiskop. Od góry zwisa pajęczyna z trzema pająkami.

Tego dnia swoją obecność zapowiedziała również straaasznaaa rodzina Pajączków! Jeśli spotkasz któregoś z członków pajęczej rodziny w kinie Kinematograf lub w przestrzeni wystawy stałej Łódź filmowa, przyprowadź go do kasy muzeum i wymień na halloweenowy upominek (limit pajączków na osobę: 1).