Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Europejskie Dni Dziedzictwa: Spacer po wnętrzach zabytkowego fabrykanckiego pałacu

Europejskie Dni Dziedzictwa: Spacer po wnętrzach zabytkowego fabrykanckiego pałacu

W dniach 9-10 i 16-17 września 2023 roku w województwie łódzkim, tak jak w innych województwach Polski, świętować będziemy 31. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum Kinematografii w Łodzi!

Spacer po wnętrzach zabytkowego fabrykanckiego pałacu – siedziby Muzeum Kinematografii w Łodzi
09.09, sobota, 11:00

Pałac Karola i Anny Scheiblerów i jego reprezentacyjne wnętrza stanowiły i wciąż stanowią żywe świadectwo fabrykanckiej historii Łodzi. Budynek został łagodnie potraktowany przez kolejnych mieszkańców i urzędujące instytucje, o czym świadczą dobrze zachowane elementy wyposażenia.  Od roku 1986 Muzeum Kinematografii w Łodzi dba o zabytek udostępniając  zwiedzającym ekspozycję zaaranżowaną w oryginalnych XIX-wiecznych przestrzeniach. Zwiedzanie z przewodnikiem będzie okazją do wysłuchania opowieści o tradycjach fabrykanckiej Łodzi oraz życiu i rozrywkach jej mieszkańców z przełomu XIX i XX wieku. Przedstawimy historię rozbudowy rezydencji i zmian w eklektycznym  wystroju na przestrzeni lat. Spacer zakończymy przyjrzeniem się eksponatom muzealnym o wyjątkowej wartości zabytkowej.

Osoba prowadząca: Dominika Ogłaska
Warsztaty bezpłatne. Bez zapisów. Zbiórka przy kasie muzeum (maksymalnie 25 osób).

Plakat do wydarzenia ,,Europejskie Dni Dziedzictwa". Plakat w poziomie podzielony na dwa kolory. Na górze niebieski, poniżej biały. Na dole znajduje się opis wydarzenia, po prawej stronie w kółku zdjęcie wnętrz pałacowych.