Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Osiem gór” (2022)

DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Osiem gór” (2022)

2.06, piątek, 17:00
DKF Człowiek w Zagrożeniu: Osiem gór (2022), reż. Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

2 czerwca o godz. 17:00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Człowiek w Zagrożeniu pokażemy film Osiem gór (2022), reż. Felix Van Groeningen, Charlotte VandermeerschPo seansie odbędzie się spotkanie z Pawłem Michalskim, polskim alpinistą i himalaistą, zdobywcą pięciu ośmiotysięczników.

DKF Człowiek w Zagrożeniu: Osiem gór (2022), reż. Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
oraz spotkanie z himalaistą Pawłem Michalskim.

02.06, piątek, godz. 17:00 

Bilet: 25 zł do kupienia w kasie muzeum i online 

Łąka. W tle mężczyzna. Na drugim planie góry. W lewym górnym rogu napis 2.06.23, godzina 17:00, logotyp Muzeum Kinematografii w Łodzi. Czarna taśma filmowa w kształcie litery M, DKF Człowiek w Zagrożeniu: Osiem gór (2022), reż. Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch. W lewym dolnym rogu napis: Spotkanie z himalaistą Pawłem Michalskim. W prawym dolnym rogu logotypy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Miasta łódź i Łódź: Miasto Filmu UNESCO.

O filmie

Osiem gór (2022), 147′
reżyseria: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild”udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości — platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

Zobacz zwiastun filmu:

Gość DKF-u

Paweł Michalski (ur. 11 marca 1973 w Łodzi) – polski alpinista i himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu (wspinaczka wysokogórska), a także Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Zorganizował i brał udział w kilkunastu ekspedycjach w Himalaje i Karakorum. Wspinał się w górach na wszystkich kontynentach.

Pracuje jako adiunkt na uczelni. Stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu w specjalności zarządzanie projektami, psychologia zarządzania, logistyka uzyskał w 2011 roku, broniąc pracę pod tytułem „Logistyka projektu ekspedycyjnego” w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Strona internetowa Pawła Michalskiego 

fot. dzięki uprzejmości Pawła Michalskiego. 

Zdjęcie twarzy mężczyzny w średnim wieku pokazana z lekkiego profilu. Ma brodę oraz pasek włosów przez środek głowy.

Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.