Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » Czy Muminki i ich myślenie mogą zbawić świat? – spotkanie z prof. Jarosławem Płuciennikiem

Czy Muminki i ich myślenie mogą zbawić świat? – spotkanie z prof. Jarosławem Płuciennikiem

24.10, wtorek, 18:00
Czy Muminki i ich myślenie mogą zbawić świat? – spotkanie z prof. Jarosławem Płuciennikiem
Wstęp wolny.

Zastanawialiście się kiedyś, czy Muminki i ich myślenie mogą zbawić świat?

Fanów muminkowej twórczości Tove Jansson zapraszamy do kina Kinematograf w Muzeum Kinematografii w Łodzi we wtorek, 24 października o godz.18:00 na spotkanie z prof. Jarosławem Płuciennikiem, który spróbuje odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie.

Prof. dr hab. Jarosław Płuciennik z Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi od 2022 roku kurs w ramach międzynarodowej sieci uniwersytetów europejskich UNIC pt. „Muminki jako fenomen kultury: opowiadanie historii dla wielu generacji”.

Prof. Płuciennik współpracuje z prof. Pirjo Suvilehto z Oulu University w Finlandii. Ostatnio prezentował swoje badania nad produkcją kulturalną i twórczością Tove Jansson na konferencji o edukacji medialnej w Salla w Laponii. Pracuje nad książką o fenomenie multimodalnej twórczości Tove Jansson.

Przy okazji zachęcamy mieszkańców Łodzi do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2023/2024, gdzie pod nr LO70 znajduje się projekt nowego pomnika na Szlaku Łodzi Bajkowej – Muminka, który ma się znaleźć przed Ogrodem Botanicznym. Dzięki Waszym głosom Muminek może dołączyć do pozostałych postaci ze świata łódzkiej animacji, m.in. do Filemona i Bonifacego, którzy na co dzień witają Was na wejściu do Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Szczegóły dotyczące głosowania w Budżecie Obywatelskim: https://uml.lodz.pl/budzet-obywatelski/lbo-20232024/
Lalki przedstawiające Mamę Muminka i Tatę Muminka.

Mama Muminka i Tata Muminka z semaforowskiego serialu.