Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol. 2

ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol. 2

Wspólnie z Kołem Naukowym Filmoznawców UŁ oraz Grupą Badawczą Polska Animacja serdecznie zapraszamy do udziału w ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol. 2 Hasło tegorocznej konferencji brzmi: JAK DZIAŁA ANIMACJA? 

Wydarzenie tworzy przestrzeń do interdyscyplinarnej dyskusji o animacji pojmowanej nie tylko według klucza autorskiego bądź w kategoriach technicznej lub warsztatowej metody tworzenia sztuki. Wielowymiarowy charakter filmu animowanego pozwala zwrócić uwagę na instytucjonalną perspektywę produkcji czy rozpowszechniania. Animacja to także obszar edukacji, działalność osób zapomnianych oraz nigdy niepamiętanych. To reinterpretacje najbardziej znanych dzieł i spojrzenie na aktualny stan polskiego filmu animowanego. 

Wspólnie z 
Organizatorami zapraszamy nie tylko do wysłuchania wystąpień, ale również do zobaczenia nowej polskiej animacji, tworzonej przez osoby studenckie z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane wybrane filmy animowane ww. ośrodków. Gośćmi spotkania będą: Jules Czurko, Weronika Nowacka i Stanisław Maciejewski (UAP) oraz Mateusz Frank (PWSFTviT). To wyjątkowa okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami w filmie animowanym, jak również spotkania z młodymi osobami, stanowiącymi przyszłość polskiej animacji. 

19.05, piątek, 17:00
ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol. 2: pokaz animacji w kinie Kinematograf 
Bilet: 12 zł do kupienia w kasie muzeum i online

Dołącz do wydarzenia na 
Facebooku!
Zajrzyj na 
profil Organizatorów.
Umów się na Szybkie Randki z Animacją. 
Przeczytaj szczegóły dotyczące konferencji.

Bordowy napis: ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol. 2, na liliowym tle.

Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. 

Patronami ANIMOWANE, nieANONIMOWE są: Muzeum Kinematografii, Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami, Polish Animations, Czasopismy Ekrany, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.