Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Powiększenie” (1966)

100 lat Warner Bros: „Powiększenie” (1966)

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf – Powiększenie (1966) w reż. Michelangelo Antonioniego.

21.05, niedziela, 17:00
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros: Powiększenie (1966), 111′
reż. Michelangelo Antonioni

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online 

 
Po lewej stronie piękna, młoda kobieta w czarnej sukience z dekoltem. Zwrócona jest w kierunku mężczyzny (po prawej stronie), który wykonuje jej zdjęcie.

Powiększenie (1966) w reż. Michelangelo Antonioni, kadr z filmu.

Powiększenie (1966), 111′
reż. 
Michelangelo Antonioni

Znakomicie nakręcony, kipiący niepokojem film Antonioniego jest zagadką, która zaprasza widzów do rozkoszowania się zmysłową atmosferą londyńskiego szyku lat 60. Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf bezmyślnie włóczy się po Londynie, utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.