Przejdź do treści
Home » Wydarzenia » 100 lat Warner Bros: „Chłopcy z ferajny” (1990), reż. Martin Scorsese

100 lat Warner Bros: „Chłopcy z ferajny” (1990), reż. Martin Scorsese

6.08, niedziela, 18:45
Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros:
Chłopcy z ferajny (1990) w reż. Martina Scorsese

Bilet: 17/19 zł do kupienia w kasie muzeum lub online Kup bilet

Wyprodukowali Casablankę, Bullita Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych! Tym razem na dużym ekranie kina Kinematograf – Chłopcy z ferajny.

Film opowiada historię Henry’ego Hilla, byłego gangstera, który zdecydował się na współpracę z policją i zostaje objęty programem ochrony świadków. Wstrząsający, brutalny, a zarazem doskonale zagrany i wyreżyserowany obraz krytycy uznali „najlepszym filmem o mafii, jaki kiedykolwiek został nakręcony”

Trzech mężczyzn. Od lewej uśmiechnięty nastolatek, po środku zamyślony mężczyzna około 40 lat, po prawej również zamyślony nastolatek. Mężczyzna po środku obejmuje ramiona chłopców i najprawdopodobniej coś do nich mówi.

Chłopcy z ferajny (1990), 146′, reż. Martin Scorsese

Martin Scorsese zekranizował bestseller Nicholasa Pileggi i stworzył klasykę, która zmieniła oblicze filmów gangsterskich. Nominowany do Oscara®      w sześciu kategoriach film (zdobywca Oscara® Joe Pesci*), trafił na listę 100 najlepszych amerykańskich filmów AFI. Mocny, uderzający i stylowy – gangsterski klasyk, który wciąga nas w powab mafijnego glamouru – a potem każe sobie słono płacić za wstęp. Bez wątpienia jeden z najlepszych filmów Scorsese!